Ankara Mehter Takımı Kiralama
Nisan 13, 2020
Kırklareli Mehter Takımı Kiralama
Nisan 22, 2020

Mehter ya da mehteran, Bolu Mehter olma durumudur. Gezegenin en külüstür askerî bandolarından birisidir. Farsçadaki “mihter” kelimesinden türemiştir. İslamiyetten evvelki Türk devletlerinde, ufak farklılıklarla yer alıyor ve yeniçerilerin bulunduğu gibi Mehteranın da Piri Hacı Bektaşi Veli olup, her icraattan evvel kesinlikle Peygamber, Ali ve Hacı Bektaşi Veli yerine dua okunması ve marşlarda adlarının zikredilmesi gelenektendir. Üç ehemmiyetli simge yer alır; Ocak, sancak ve zaferdir.Bolu Mehter Takımı Kiralama


Osmanlı mehterinde; zurna, boru, kurrenay ve mehter düdüğü gibi nefesli, üflemeli, kös, davul, nakkare, zil ve çevgân gibi vurmalı veyahut çarpmalı çalgılar yer almıştı. Bütün çalgıların adedi denk tutulmuş ve bu sayıya dayanarak mehterin kaç katlı bulunduğu belirlenirdi.
Mehteran takımı faaliyetleri firmamız doğrulusunda yürütülmekte olup Bolu Mehteran grubu muhtelif organizasyonlarda unutulmaz gösteriler sergilemektedir. Türkiye’nin her noktasından gelen davetlere katılan mehteran ekibimiz, organizasyon firmamızın kalifiye ve doğru görev anlayışıyla davetlilerinize coşku dolu zamanlar yaşatacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTelefon Et